Pytania lub uwagi
Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

 1. Ile trzeba mieć lat aby móc zrobić prawo jazdy?
 2. Jakie warunki nalezy spełnić, aby otrzymać prawo jazdy?
 3. Czy posiadają państwo u siebie takie pojazdy jak na egzaminie państwowym? Czy obcokrajowiec może zrobić kurs? Czy zajęcia mogą odbywać się w obcym języku (angielskim)?
 4. Czy robiąc kurs na więcej niż 1 kategorię mogę liczyć na dodatkową zniżkę?
 5. Czy aby zrobić kurs na kat D trzeba posiadać kat C?
 6. Czy rozpoczynając kurs na prawo jazdy trzeba obowiązkowo posiadać profil kandydata na kierowcę?
 7. Mam problem ze stresem, na egzaminach na uczelni strasznie się stresuję i mam problemy z zaliczaniem egzaminów Chciałabym zrobić kurs na prawo jazdy ale boję się, że stres spowoduje, że będzie mi trudno.
 8. Czy będąc na kursie można zmienić instruktora?
 9. Czy można w trakcie jazd zmienić instruktora?
 10. Czy posiadając prawo jazdy od kilku lat jest możliwość wykupienia u państwa dodatkowych jazd w celu przypomnienia?
 11. Mam ponad 60 lat czy wiek ma duże znaczenie przy zrobieniu kursu?
 12. Pytanie związane jest z godzinami zajęć teoretycznych i częstością jazd.

Pytania i odpowiedzi

1.Ile trzeba mieć lat aby móc zrobić prawo jazdy?

To zależy od kategorii np. o dokument prawa jazdy może ubiegać się osoba, która ukończyła odpowiednio:

14 - lat dla kategorii AM

16 - lat dla kategorii A1, B1, T
18 - lat dla kategorii A2, B, B+E
21 - lat dla kategorii C, C+E, C1 lub C1+E

24 - lat dla kategorii A, D, D+E, D1 lub D1+E

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia konieczne jest posiadanie zgody prawnego opiekuna.


Warunkiem uzyskania prawa jazdy kategorii C,C1,D lub D1 jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Osoba, która nie ukończyła 18 lat może uzyskać prawo jazdy kategorii AM,A1,A2, B1 lub T za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.
Prawo jazdy nie może być wydane osobie, w stosunku do której orzeczony został prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (w okresie obowiązywania tego zakazu), a także osobie u której w wyniku badania lekarskiego stwierdzono aktywną formę uzależniania od alkoholu lub innego środka podobnie działającego. Prawo jazdy może również zawierać ograniczenia wynikające ze stanu zdrowia kierowcy lub możliwości prowadzenia określonego pojazdu.

2. Jakie warunki nalezy spełnić, aby otrzymać prawo jazdy?

Prawo jazdy może otrzymać osoba, która:

Osiągnęła wymagany dla danej kategorii wiek:
1. Prawo jazdy kategorii AM - 14 lat;
2. Prawo jazdy kategorii A1 - 16 lat;

3. Prawo jazdy kategorii A2 - 18 lat;

4. Prawo jazdy kategorii A - 24 lat;

5. Prawo jazdy kategorii B1 - 16 lat;
6. Prawo jazdy kategorii B - 18 lat;
7. Prawo jazdy kategorii C - 21 lat;
8. Prawo jazdy kategorii C1 - 21 lat;
9. Prawo jazdy kategorii D - 24 lat;
10. Prawo jazdy kategorii D1 - 24 lat;
11. Prawo jazdy kategorii T - 16 lat;
12. Prawo jazdy kategorii B+E - 18 lat;
13. Prawo jazdy kategorii C+E - 21 lat;
14. Prawo jazdy kategorii D+E - 24 lat;
15. Prawo jazdy kategorii C1+E - 21 lat;
16. Prawo jazdy kategorii D1+E - 24 lat;

Uzyskała orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem, o ile jest ono wymagane;
Odbyła wymagane dla danej kategorii szkolenie;
Zdała z wynikiem pozytywnym egzamin państwowy wymagany dla danej kategorii;

przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez co najmniej 185 dni w każdym roku kalendarzowym ze względu na swoje więzi osobiste lub zawodowe albo przedstawi zaświadczenie, że studiuje od co najmniej sześciu miesięcy.
Prawo jazdy kategorii AM,A1,A2, B1 lub T dla osoby niepełnoletniej może być wydane wyłącznie za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów

3. Czy posiadają państwo u siebie takie pojazdy jak na egzaminie państwowym? Czy obcokrajowiec może zrobić kurs? Czy zajęcia mogą odbywać się w obcym języku (angielskim)?

Tak robimy takie kursy.
Zajęcia w obcym języku są zajęciami indywidualnymi i takie prowadzimy.Posiadamy takie pojazdy jak w ośrodku egzaminacyjnym.

4. Czy robiąc kurs na więcej niż 1 kategorię mogę liczyć na dodatkową zniżkę?

Tak, przy połączeniu kursów dajemy dodatkową zniżkę. Każda zniżka jest ustalana indywidualnie.

5. Czy aby zrobić kurs na kat D trzeba posiadać kat C ?

Nie. Wystarczy kat B ale wtedy cena kursu jest wyższa w związku z ilością godzin. Przy kat C to 40 godz. a przy kat B to 60 godz.

6. Czy rozpoczynając kurs na prawo jazdy trzeba obowiązkowo posiadać profil kandydata na kierowcę?

Tak, profil kandydata na kierowcę musi być stworzony w urzędzie wydziału komunikacji bądź u starosty odpowiedniego do miejsca ZAMELDOWANIA przed rozpoczęciem kursu. Najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu musi zostać dostarczony do biura. Niestety na wszystkie OSK został nałożony obowiązek zgłaszania wszystkich osób uczestniczących w szkoleniu. Jeżeli ktoś się spóźni z dostarczeniem nr pkk niestety kurs będzie mógł rozpocząć z kolejną grupą.

7. Mam problem ze stresem, na egzaminach na uczelni strasznie się stresuję i mam problemy z zaliczaniem egzaminów Chciałabym zrobić kurs na prawo jazdy ale boję się, że stres spowoduje, że będzie mi trudno.

Uważam, że podstawowym elementem, który obniży stres jest bardzo dobre przygotowanie do egzaminu. Cały proces szkolenia i pracy z kursantem opiera się na przygotowaniu go nie tylko z przepisów i techniki jazdy ale też w kierunku zdania egzaminu państwowego. W szkole jazdy Kursant podejście indywidualne do każdego kursanta i wysoki profesjonalizm to recepta na sukces.

8. Czy będąc na kursie można zmienić instruktora ?

Tak, jest taka możliwość w szkole jazdy KURSANT pracuje ponad 60 instruktorów.

9. Czy można w trakcie jazd zmienić instruktora?

Tak, w szkole Kursant pracuje ponad 60 instruktorów i można zmienić go w każdym momencie, proszę jednak pamiętać że zmiana taka powinna nastąpić jak najszybciej.

10. Czy posiadając prawo jazdy od kilku lat jest możliwość wykupienia u państwa dodatkowych jazd w celu przypomnienia?

Tak, oferujemy możliwość wykupienia takich jazd z instruktorem w celu przypomnienia i udoskonalenia jazdy.

11. Mam ponad 60 lat czy wiek ma duże znaczenie przy zrobieniu kursu?

Na szczęście nie jest to regułą, ale z praktyki wiemy że problemy z nauką jazdy rozpoczynają się już po 30 roku życia. Wszystko zależy od predyzpozycji danej osoby. Zatrudniając instruktorów na wysokim pozio.

Pozostałe pytania

Zażalenie na wynik egzaminu państwowego WORD

Zażalenie na wynik egzaminu z dnia 09.01.2016

W dniu 09.01.2016 o godzinie 10.30 odbywał się mój egzamin na prawo jazdy kat B w Państwa ośrodku. Egzaminator przeprowadzający egzamin to Pan …………………………………… nr ………………………………….

W związku z tym, iż moim zdaniem egzamin został nie słusznie przerwany składam oficjalne zażalenie na wynik egzaminu i wnioskuję o odtworzenie nagrania z zainstalowanych w samochodzie kamer.

Egzamin rozpoczął się standardowo od pokazania egzaminatorowi wylosowanych przez komputer elementów technicznych auta. Po poprawnym wskazaniu elementów egzaminator skierował mnie na plac manewrowy. Auto zostało ustawione przez egzaminatora na „kopercie” rozpoczynającej łuk. Egzaminator wydał polecenie abym przygotowała się do jazdy i wykonała manewr jazdy po łuku do przodu i do tyłu. Zgodnie z poleceniem egzaminatora przygotowałam się do jazdy i upewniłam go, iż mogę rozpocząć zadanie. Egzaminator zezwolił mi na wykonanie zadania. Zadanie rozpoczęłam od upewnienia się czy mogę ruszyć, tj. rozejrzałam się w lewo, prawo i do tyłu czy otoczenie auta jest wolne od zagrożeń i ruszyłam. Auto ruszyło z tzw. „żabką” jednak silnik nie zgasł. Egzaminator przerwał próbę informując mnie, iż ruszenie było niepoprawne i próba jest niezaliczona. Podjęłam zatem dyskusję z egzaminatorem, iż nie zgadzam się z jego oceną ponieważ auto nie zgasło, a ruszenie było z „gazem”. Pragnę zauważyć, że nawet kierowca z wieloletnim stażem musi najpierw wyczuć sprzęgło ponieważ w każdym samochodzie działa ono inaczej. Argumentowanie mojego ruszenia, iż płynność ruszania też jest oceniana jest bzdurne ponieważ było to pierwsze ruszenie owym samochodem i uważam, że miał on prawo delikatnie szarpnąć. Podczas drugiej próby sytuacja wyglądała następująco: po upewnieniu się, iż otoczenie samochodu jest wolne od zagrożeń ruszyłam po raz kolejny z gazem i tym razem bez tzw. „żabki”. Egzaminator przerwał próbę tym razem informując mnie, iż nie wystarczającą spojrzałam w prawą stronę. Zdumienie moje było na tyle duże, iż użyłam za pewne kilku niecenzuralnych słów. W związku z tym, iż stwierdzenie „niewystarczająco spojrzałam w prawą stronę” jest dla mnie niejasne, proszę o dokładne i precyzyjne instrukcje jaki powinien być kont wychylenia mojego ciała i kont skrętu gałek ocznych aby egzaminator uznał, iż wystarczająco upewniłam się, że nie ma zagrożenia i mogę ruszyć samochodem? W jaki sposób wpływa to na bezpieczeństwo mojej jazdy oraz innych użytkowników placu manewrowego? Proszę również o wyjaśnienia czy sugestia Pana egzaminatora, iż on nic z tego nie ma, że mnie obleje miała za zadanie wymusić nam nie uzyskanie dodatkowych profitów aby owy Pan zezwolił mi na kontynuowanie egzaminu? Rozumiem, iż jest to Państwa forma dbania o bezpieczeństwo na drodze? Sytuacja jest na tyle kuriozalna i żenująca, iż gwarantuje Państwu że nie pozostawię jej bez wyjaśnień. Niebawem okaże się, iż egzamin zostanie przerwany ponieważ Panu egzaminatorowi nie spodobają się moje buty albo czapka!

Z wyrazami szacunku

Paulina D.


Witam,

Mam zamiar zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii B i myślałem o Państwa ośrodku. Przejrzałem sporo informacji na Waszej stronie, ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi na kilka pytań:
1. O której godzinie odbywają się zajęcia teoretyczne? Znalazłem informację, że biuro jest czynne do godziny 17. Mieszkam na Kozanowie, a pracuję na Nadodrzu i jeżeli ostatnie zajęcia kończą się o 17, to czy jest też możliwość, żeby zajęcia były tylko w weekendy? Albo jakoś inaczej wieczorami?
2. Jak często można mieć zajęcia praktyczne z instruktorem? Rozumiem, że zależy to od obłożenia danego instruktora, ale czy jest jakiś limit, że np. maksymalnie 2 godziny na tydzień i nie więcej?
3. Jestem zainteresowany kursem na samochodzie z automatem. Zapewne jest ich mniej. Jak wygląda obłożenie kursantów na nich?
Pozdrawiam, M. D.

Witam,zajęcia rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16 00 w weekendy o godz. 9 00.
Odnośnie ilości i częstości zajęć praktycznych:to oczywiście zależy od możliwości kursanta ,jeżeli będzie Pan mógł jeździć co dziennie to oczywiście jest taka możliwość .Realizujemy szybkie kursy wówczas zajęcia powinny odbywać się codziennie.W innym przypadku zajęcia praktyczne powinny odbywać się co najmniej 3/4 razy w tygodniu.
Zajęcia na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów są realizowane bardzo podobnie jak na samochodzie z manualną skrzynią .W związku z mniejszym zainteresowaniem kursami na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów.
Zapraszam inf. 509-507-230 Andrzej

Witam!
Chciałbym się poinformować na temat kwalifikacji na przewóz rzeczy ( dotyczy kat. C) W maju 2006 roku uzyskałem prawo jazdy kat. C i od tamtej pory nie wykonywałem zawodu kierowcy ciężarówki, teraz chciałbym się dowiedzieć czy w tym momencie wystarczy mi tylko odbycie w Państwa ośrodku okresowego szkolenia kierowców, abym mógł na “legalu” przewozić rzeczy? Z tego co się orientuję to posiadacze kat. C którzy uzyskali je po wrześniu 2009 roku muszą odbyć kwalifikację wstępną , która niestety jest o wiele droższa od okresowego szkolenia.
Jeżeli faktycznie wystarczy tylko okresowe szkolenie kierowców, to jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli zdecyduje się na kategorię E do C, a już będę miał odbyte i wpisane okresowe szkolenie to po uzyskaniu kat. E musiałbym wówczas jednak odbyć Kurs kwalifikacji wstępnej?

Przemysław J.

Witam,dla Pana będzie potrzebne szkolenie okresowe koszt 700 zł trwa 5 dni . Po zdobyciu prawa jazdy E/C te szkolenie będzie dotyczyło również kat E/C.
Aby 2 razy nie wyrabiać prawa jazdy proponuję zrobić kurs kat E/C po kursie lub w trakcie wykonać szkolenie okresowe odbyć badanie lekarskie i psychotechniczne i wystąpić do urzędu wydziału komunikacji lub starostwa zależy gdzie Pan jest zameldowany i wyrobić nowe prawo jazdy.Zapraszam Inf. 509-507-230

Witam, mam kilka pytań odnośnie kursu na kat. A2:
-jaka jest procedura zapisania sie na kurs?
-jaka jest cena kursu?
-czy póżniej, zeby zrobić kategorię A trzeba robic pełen kurs czy wystarczy tylko egzamin?
Pozdrawiam,
Ola Pawlus

Witam,procedura zapisania się na kurs jest następująca : prosimy przyjść na spotkanie organizacyjne - jest w każdy poniedziałek o godz. 16 00 (na miejscu udzielamy wszystkich inf. dotyczących kursu i zapisu).
Cena kursu to 1350 zł lub 1300 zł przy wpłacie w całości.
Aby później zrobić kurs kat A trzeba zrobić kurs ale skrócony z mniejszą ilością godzin i tańszy (bez teorii).

Witam!
Słyszałem już od kilku moich znajomych którzy szkolili się bądź szkolą w Kursancie, że już np. na 5 godzinie instruktor informuje o tym, że dana osoba będzie musiała dokupić godziny. Skoro osoba ma wyjeżdżone 5 godzin to pozostało jej jeszcze 25, to może instruktor zamiast insynuowania na temat przyszłości kursanta powinien skupić się bardziej na tym, by daną osobę podszkolić w taki sposób by nie musiała ona dodatkowo dokupywać godzin. Co z tego, że chwalicie się wszędzie największą zdawalnością w WORDzie we Wrocławiu skoro cytując instruktorów "większość z uczniów dokupuje godziny". Każda szkoła jazdy nawet prowadzona przez małpę nauczy kogoś jak jeździć i jak zdać w 40, czy tam 50 godzin. Skoro wszystkie szkoły pobierają podobną opłatę za kurs i oferują 30 godzin praktyki to i Wasza szkoła powinna mieć na tyle zaradnych i zdolnych instruktorów by tajniki tej wiedzy przekazać w przeciągu tych 30 opłaconych godzin. Proszę również rozwiać moje wątpliwości na temat tego, że jeżeli przykładowo JA przejeżdżę te 30 godzin zawartych w cenie kursu i nie zdam egzaminu wewnętrznego (bo podobno takie coś teraz funkcjonuje w więszkości szkół jazdy) to nie dostanę papierów by zapisać się na egzamin tak? Czyli instruktor, który już po 5 godzinie oznajmia, że godziny trzeba będzie dokupić rozkłada sobie cały "materiał" w ten sposób, że w ciągu 30 godzin nie przekaże tej wierzy kursantowi tak? Ja sam zdawałem w szkole jazdy oddalonej od Wrocławia o 60 km, z 30 godzin praktyki tylko 12 spędziłem jeżdżąc po Wrocławiu i nie było to przeszkodą by zdać prawo jazdy za pierwszym razem. Ostatnia z kwestii która chce poruszyć to kwestia odwołania jazdy w ostatniej chwili w związku ze zdarzeniem losowym. Czy wtedy instruktor zabiera te godziny, pobiera za nie dodatkową opłatę czy może jest możliwość raz bądź dwa razy w ciągu całego kursu wziąć tzw. "bombę"? Byłbym wdzięczny za szybką i rzetelną odpowiedź oraz za przesłanie regulaminu Państwa szkoły jazdy.
Z wyrazami szacunku Damian Joszko

Witam,Panie Damianie .Odpowiadając na Pana pytania i wątpliwości odpowiadam.Rozpocznę od kwestii dotyczącej informacji którą przekazuje instruktor kursantowi, po kilku godzinach jazdy że może być problem i może się nie wyrobić w podstawowych godzinach (30). Moim zdaniem i moim 15 letnim doświadczeniem, jako instruktor szkolący w tym czasie, mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć że instruktora obowiązkiem jest poinformować kursanta nie na końcu przy 28/29 godzinie że niestety ale nie był w stanie wyszkolić danej osoby, jeżeli widzi że konkretna osoba ma problem z przyswajaniem wiedzy i informacji to powinien oczywiście delikatnie zasugerować że jest problem (jak najwcześniej!).
Jak Pan sądzi osoba która ma np. 60 lat będzie przyswajała wiedzę tak samo jak człowiek 20 letni ????
Każdy ma swoje zdolności i predyspozycje więc nie możemy uogólniać.

Odpowiadam na pytanie związane z egzaminem wewnętrznym .Ustawowym obowiązkiem szkoły jest przeprowadzić egzamin wewnętrzny z teorii i z praktyki.Instruktor prowadzący decyduje czy dana osoba jest przygotowana i dopuszcza do egzaminu wew. .Jeżeli kursant nie zalicza tego egzaminu to oczywiście nie otrzyma zaświadczenia o ukończeniu kursu (wydaje się to logiczne).
 Według Pana każda osoba popełniająca błędy powinna obligatoryjnie otrzymać dokument -absurd.
Ostatnia kwestia nieobecności kursanta na jeździe.Jeżeli kursant powiadomi instruktora dzień wcześniej o nieobecności na zajęciach , nie będzie problemu i konsekwencji z tego powodu.Natomiast jeżeli odwołanie jazdy nastąpi przed samą jazdą konsekwencją jest 20 zł /h za tą nieobecność .Jeżeli nieobecności jest z powodów losowych związanych ze zdrowiem lub innymi czynnikami nie zależnymi wówczas nie ma żadnej opłaty .
 Opłata jest przeznaczona na opłacenie instruktora który w tym czasie nie jest w stanie nikogo umówić na te wolne godziny.
Jeżeli są jeszcze jakieś wątpliwości proszę napisać chętnie odpowiem.
Regulamin szkoły jest do pobrania u nas na miejscu w gł. biurze przy ul. Tarnogajskiej 5/9
Informacji udzielił właściciel szkoły Andrzej Świsulski inf. 509-507-230

Dziękuję bardzo serdecznie za tak szybką i treściwą odpowiedź. Proszę jednak spróbować postawić się po stronie młodego kursanta, osoby która już na początku swojej "przygody" z "eLką" dowiaduje się, że musi dokupić dodatkowe godziny. Jest to dla nich bardzo stresujące, że instruktor już na początku spisuje takie osoby na straty. Rozumiem też Pana stanowisko, cały sęk w tym jak Pan to ujął "delikatnym zasugerowaniu". Częstokroć może to jeszcze bardziej zniechęcić te osoby i zdołować zamiast zmobilizować.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za tak szybką i rzeczową odpowiedź
Pozdrawiam Damian Joszko.

Witam, mam pytanie odnośnie egzaminu wewnętrznego, na której godzinie się odbywa, ile trwa i czy można zaliczyć go na 25godzinie?

Dzień dobry, szkolenie praktyczne trwa 30godzin, po zakończeniu nauki przystępujemy do egzaminu wewnętrznego, który odbywa się na 31 godzinie i trwa pełną godzinę. Nie ma możliwości zaliczenia go wcześniej, ponieważ ustawowo trzeba wyjeździć minimum 30godzin - musi być zachowana kolejność.

Dobry wieczor,pisze do Panstwa, poniewaz mam jedno pytanie dotyczace sprzegla, a dokladniej piszac redukcji biegow.
Prawo jazdy mam juz, ale nurtuje mi jedno pytanie. Od czego zalezy szarpanie samochodu przy redukcji biegow? Ja wlasnego samochodu nie mam i nie mam takiej jeszcze wprawy przy redukcji biegow, ale czasami zdarza sie, iz jak jade samochodem to samochod szarpie.
Probowalam dwie techniki: a) naciskam sprzeglo, redukuje bieg, puszczam calkowicie sprzeglo i dopiero po calkowitym puszczeniu sprzegla dodaje gaz.
b) naciskam sprzeglo, redukuje bieg, w momencie puszczania sprzegla dodaje stopniowo gaz.
Musze przyznac, ze zarowno przy jednej jak i przy drugiej metodzie udawalo mi sie plynnie zmieniac biegi, ale niestety takze czasami mi szarpalo samochod.
Ktora metoda jest w takim razie lepsza? W szkolach jazd ucza zarowno pierwszej jak i drugiej metody.
Tak jak wczesniej wspomnialam, ja duzego doswiadczenia w jezdzie samochodem nie mam.
Bylabym wdzieczna za Panstwa odpowiedz:)
Z powazaniem Daria J.

Witam,problem sprzęgła i szarpania związany jest z pracą nogi na sprzęgle a dokładnie zbyt szybko puszcza Pani sprzęgło !!!!!!!.
Zasada jest taka : ruszając w pierwszym momencie dajemy gaz ( zawsze pierwszy ) za chwilę (powiedzmy po sekundzie ) puszczamy sprzęgło - powoli !! do momentu kiedy samochód zaczyna reagować ( czyli zaczyna się poruszać ) i absolutnie w tym momencie nie możemy dalej puszczać sprzęgła - przytrzymujemy sprzęgło ( około 3/4 sekund-samochód będzie w tym czasie oczywiście jechał). W każdym samochodzie odpuszczanie sprzęgła jest powolne i szukamy tego miejsca ( punktu roboczego ) w którym samochód rozpoczyna poruszanie się (przytrzymujemy).
 W zależności od modelu samochodu sprzęgło łapie wyżej lub praktycznie od razu ( od dołu).Przytrzymanie sprzęgła jest kluczem do prawidłowego ruszania.

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli chciałbym zdawać na prawo jazdy B1 (w styczniu kończę 16 lat) to czy zgodnie z nowym prawem wchodzącym w życie w lutym 2012 roku będę mógł jeździć tylko quadem?

Witam, odpowiadając na pytanie: Kat B1 pozwala na tą chwilę poruszać się pojazdem do wagi 550 kg. W nowym roku 2012r. następuje zmiana i prawo jazdy B1 pozwala poruszać się pojazdem do wagi 400 kg. W związku z tym w dowodzie rejestracyjnym nie może być napisane pojazd osobowy tylko pojazd samochodowy inny. Homologacja jest L 7 E - pojazd z maksymalną prędkością do 60 km/h
Prawo jazdy na kład to co innego to kat. AM
Zapraszamy

Witam!
12 marca rozpoczynam u Państwa kurs na prawo jazdy kategorii B. Zapisu na kurs dokonałam przez internet i mam pytanie czy powinnam wcześniej przyjechać do Państwa siedziby, aby odebrać jakieś dokumenty i kiedy mogę zapłacić za kurs (chcę zapłacić całą kwotę z góry), czy mogę to zrobić 12 marca - w dniu rozpoczęcia kursu? Czy wtedy również mogę udać się do lekarza na niezbędne badania? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam
Aleksandra Jędryczko

Witam, nie trzeba wcześniej przyjeżdżać wystarczy przyjść 15 min. przed rozpoczęciem kursu.Wypełnić wniosek. Za kurs można zapłacić przelewem i przynieść potwierdzenie przelewu lub na miejscu gotówką (dostanie Pan potwierdzenie wpłaty). Lekarz jest w dniu rozpoczęcia kursu od rana więc można skorzystać z badań na miejscu. Zapraszam

Szanowni Państwo,
Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość dofinansowania z UE albo z Urzędu Pracy
zrobienie u Państwa uprawnień do kierowania tramwajem?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,obecnie nie prowadzimy kursu z dofinansowaniem. Proszę dowiedzieć się w urzędzie pracy. Jeżeli jest Pan zarejestrowany jako bezrobotny to myślę że na Pana prośbę powinni Pana skierować na taki kurs do nas. (współpracujemy z urzędami pracy z całego województwa). Zapraszam

Witam serdecznie,
Mam do Państwa pytanie odnośnie prawa jazdy kat. D. Posiadam prawo jazdy na autobusy które zdawałem w Państwa szkole.
Obecnie jestem kierowcą w Anglii gdzie już 2 lata jeżdżę autokarami na trasach do Londynu.
Nigdy nie zdawałem tzw. świadectwa kwalifikacji, mam tylko samo prawo jazdy.
Chce wrócić do Polski i pracować w zawodzie ale nie wiem czy muszę zrobić świadectwo kwalifikacji czy może moje doświadczenie w jeździe w Anglii wystarczy?
Jeżeli orientują się Państwo w tej kwestii bardzo proszę o podpowiedz i z góry serdecznie dziękuje

Serdecznie pozdrawiam

Witam,chcąc pracować jako kierowca w polsce będzie potrzebne szkolenie na kwalifikację. Koszt to 3000 zł.Dla Pana, w związku z tym że odbył Pan kurs na kat D w naszej szkole cena będzie inna(mniejsza).
Zapraszam

W dniu 19 lutego 2011
Witam. Chcę zrobić szybki kurs na kategorię A. Nie posiadam tylko
kategorii A w moim prawie jazdy, a kupiłem motocykl 250 cm3 żeby jeździć
do pracy. Ile kosztuje taki kurs i jak długo trwa, oraz na co składa się
taki kurs. Chodzi mi o ilość godzin jazdy i teorii.
Dziękuję za ewentualną odpowiedź, pozdrawiam.
Piotr Studniarek

Koszt szybkiego kursu to 1000 zł,szybki kurs trwa około 21 dni, w kursie jest 20 godz. teorii i 20 godz. praktyki. Praktyka uzależniona jest od pogody. Zapraszam

Witam,
we wrześniu 2008 zaczelam u Państwa prawo jazdy. jednak poniewaz
musialam wyjechac byla tylko na wykladach z teorii. nie podeszlam do
zadnego egzaminu wewn. ani nie mialam zadnej lekcji. Chcialam zapytac
czy moge kontynuowac prawo jazy, czy ewentualnie musze cos doplacic lub
dopelnic jakies formalnosci. Pozdrawiam
Kowalska Ilona

Witam,kurs jest ważny proszę przyjść do gł biura jeżeli nie posiada Pani karty zajęć. Jeżeli posiada Pani kartę zajęć to proszę podać w jakich godzinach będzie Pani mogła jeździć i umówię Panią na jazdy.Nic nie trzeba dopłacać. Zapraszam

Witam.
Chciałabym się dowiedzieć czy mogę kontynuować kurs dopiero w marcu. Skończyłam kurs teoretyczny ale nie podchodziłam do egzaminu wewnętrznego i chciałbym dokończyć kurs w marcu ponieważ wcześniej sprawy prywatne nie pozwalają mi na jego dokończenie we wcześniejszym terminie.
Czy mam zgłaszać pisemnie późniejsze dokończenie kursu czy wystarczy, że w marcu zjawie się na egzamin wewnętrzny ?

Pozdrawiam
Ewa Aleksandrowska

Witam,może Pani zakończyć kurs w marcu.Nie trzeba składać dodatkowego pisma.Proszę przyjść w dowolnym czasie do biura zaliczyć egzamin wew. z teorii i niezwłocznie rozpocząć jazdy.Proszę poinformować Panie w biurze o chęci rozpoczęcia jazd, proszę przygotować dyspozycyjność (w jakich godzinach będzie Pani mogła jeździć). Zapraszam

Witam
Postanowiłem do Państwa napisać,gdyż nie wiem czy przez telefon umiał bym to wytłumaczyć. Nazywam się Kacper Bortkiewicz i dnia 6.10.2006 zapisałem się na kurs kategorii B u państwa (wpłaciłem zaliczkę wtedy). Od 16.10.2006 chodziłem na zajęcia które trwały do 29.10.2006. Posiadam kartę przeprowadzonych zajęć (część A) wypełnioną przez instruktora. 24.10.2006 wpłaciłem resztę pieniędzy za kurs ( na co mam dowód wpłaty). Zajęcia kończyły się egzaminem wewnętrznym,który wtedy nie udało mi się dobrze napisać i każdy komu się nie udało mógł przyjść w jakiś dzień do szkoły i "napisać" go na komputerze. Ja jednak wyjechałem zaa granice wtedy i było mnie w kraju dość długo. I teraz moje pytanie: przeszedłem zajęcia teoretyczne i lekarza,a nie zrobiłem testu i nie zacząłem żadnych godzin jazd jeszcze. Czy pieniądze które zostały wtedy wpłacone przepadły już mi,czy mogę jeszcze kontynuować zaczęty w tedy kurs? Proszę o odpowiedzieć

Pozdrawiam
Bortkiewicz Kacper

Kurs jest ważny a pieniądze nie przepadły.Proszę przyjechać w dogodnym terminie i zdać egz. wew. z teorii i zapisać się na jazdy przy sprzyjającej pogodzie.Zapraszam

Witam,
jestem zainteresowany zrobieniem kursu na motorniczego tramwaju. Chciałbym ten kurs zrobić u państwa w ośrodku szkolenia.Proszę mi odpowiedzieć czy mając 19 lat mogę zrobić taki kurs i czy będę potrzebował prawo jazdy. Nie mam prawa jazdy.
Wiesław Mróz

Odpowiadam, aby odbyć kurs na motorniczego tramwaju nie potrzebne są prawo jazdy kat B. Jeżeli chodzi o wiek to niestety aby rozpocząć taki kurs trzeba mieć ukończone 19 lat i 9 miesięcy a do odbycia egzaminu państwowego trzeba mieć ukończone 20 lat. Zapraszam

Dzień dobry,

Niezmiernie się cieszę z powodu przyjęcia mnie na kurs :)

-Mam dwa pytanie:
- Do kiedy należy przelać opłatę za kurs na podane przez Państwa konto? Czy wymagane będzie potwierdzenie dokonanego przelewu przy pierwszym spotkaniu?

- Czy wystawiaja Państwo faktury VAT? Prowadzę jedno-osobową działalność gospodarczą i chciałbym odliczyć sobie koszt kursu od podatku.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na info,

Witam,
wpłaty należy dokonać do dnia rozpoczęcia kursu można też w dniu rozpoczęcia kursu u nas na miejscu przed zajęciami (można na raty do końca kursu lub przez bank), jeżeli będzie wykonany przelew proszę o przyniesienie potwierdzenia.Wystawiamy rachunek w związku z tym że nie jesteśmy płatnikami vat ( stawka 0 szkolnictwo) wystawiamy rachunek ( po ukończonym kursie i usłudze).Zapraszam inf. 509-507-230 Andrzej

Witam,
jestem mieszkańcem Wałbrzycha zainteresowanym kursami proadzonymi przez Państwa. Mam tylko jedno pytanie czy mogę w Państwa ośrodku uczestniczyć w kursach dofinansowanych z funduszy UE tj. HDS oraz wózki widłowe
Z poważaniem
Sławomir

Witam,odpowiadając na pytanie dotyczące możliwości uczestnictwa w kursie z dofinansowaniem EU. Będzie to zależało od warunków które trzeba spełnić proszę pamiętać że jeden z elementów które trzeba spełnić to zarobki minimum 1500 zł.ale szczegóły podadzą panie w biurze podaję nr. tel. 713367808.

Witam,

Dwa lata temu podchodziłam do egzaminu na prawo jazdy, dwukrotnie nie zdałam egzaminu. Uczyłam się w szkole jady pod Wrocławiem, a większość czasu traciłam na dojazd do Wrocławia. Chciałabym skorzystać z dodatkowych jazd przygotowujących do egzaminu w Państwa szkole. Z tego co wiem koszt godziny 45 zł. Czy mam obowiązek przedstawić jakieś zaświadczenia o ukończeniu kursu, nie zdaniu egzaminów? Czy przy wykupieniu większej ilości godzin np. 15 uwzględniacie Państwo rabat? Poszukuję instruktora, który mógłby odbywać jazdy w godzinach porannych bądź wieczornych po 19.00

Witam,odpowiadając na pytanie rozpocznę od informacji że potrzebne będzie zaświadczenie z ośrodka egzaminacyjnego (historia egzaminów -dostanie Pani bez problemów).Godzina pojedyncza faktycznie kosztuje 45 zł myślę że jesteśmy w stanie troszkę obniżyć tą cenę. Jeżeli Pani zdecyduje się na jazdę podam Pani telefon bezpośrednio do instruktora.Zapraszam

Chciałbym zapytać, o możliwość zrobienia kursu wraz z egzaminami jak najszybciej. Pracuję za granicą, mam wolne od ok. 17 grudnia do końca stycznia. W związku z tym bardzo zależy mi na szybkim załatwienu tej sprawy w tym okresie. Mogę ponieśc większe koszta jeśli będzie to konieczne.

Dobrze się składa bo od 18.12.10. rozpoczynamy kurs tj. sobota zajęcia rozpoczynamy od godz. 9 00. Proszę o kontakt telefoniczny 17.12.10 pod nr tel 509-507-230 Andrzej. Będę temat Pana kursu 'pilotowaćtak aby w określonym czasie udało się zakończyć kurs (wchodzą święta i nowy rok). Czas oczekiwania na egzamin państwowy to około 10 dni. Myślę że zdążymy zrealizować cały kurs z egzaminem państwowym. Zapraszam

Jestem zainteresowana kursem na prawo jazdy kat. B w Państwa szkole. Chciałabym się dowiedzieć w jakich godzinach odbywają się zajęcia teoretyczne, jak długo trwają? I czy jest możliwość rozłożenia płatności na raty? Jeśli tak to jak to wygląda?

Witam,zajęcia teoretyczne które odbywają się w tygodniu rozpoczynamy o 16 00 i trwają do 19 30 (są to godz. lekcyjne)i są w poniedziałek, wtorek, środę i w drugim tygodniu w piątek zajęcia z pierwszej pomocy przedlekarskiej, w weekend zajęcia rozpoczynamy o 9 00 do 14 15 i są przez dwa weekendy w drugą niedzielę dłużej w związku z zajęciami z pierwszej pomocy przedlekarskiej. Jeżeli chodzi o płatności to można spłacać w ratach do końca kursu bez dodatkowych opłat lub przez bank ( formalności załatwiamy u nas na miejscu w biurze). Zapraszam

Dzień dobry, jestem zainteresowana wykupieniem u państwa dodatkowych 5 godzin jazdy (prawo jazdy B), nie zdałam 3 razy prawo jazdy i chciałam się dowiedzieć czy jeżeli u państwa nie robiłam kursu (inna szkoła jazdy) to nie ma problemu, abym wykupiła dodatkowe godziny właśnie u Państwa? I czy potrzebne jest mi jakieś zaświadczenie z WORD-u o niezdanych egzaminach???

Witam,oczywiście jest możliwość wykupienia takich jazd doszkalających.Godzina takiej jazdy to koszt 45 zł. Będzie potrzebna historia egzaminów (trzeba tą historię przebytych egzaminów pobrać z WORD - z trzech ostatnich). Proszę też napisać w jakich godzinach będzie Pani chciała jeździć. Dziękuję i zapraszam.

Dzień dobry mam 19 lat i wysyłam tego maila z pytaniem czy osoba która ma 19 lat i nie ma lewej dłoni, czyli od NADGARSTKA może zacząć robić kurs na prawo jazy B

jeżeli ta niepełnosprawność nie będzie na tyle duża i nie będzie problemów z prowadzeniem pojazdu i sterowaniem
podzespołami w samochodzie to nie widzę przeciwwskazań. Jest jeszcze możliwość aby Pan spróbował na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów, posiadamy taki samochód.Myślę że to dobra alternatywa. Jeżeli lekarz przy badaniu lekarskim przed przystąpieniem do kursu dopuści pana i wyda odpowiedni dokument to z naszej strony zrobimy
wszystko aby umożliwić odbycie takiego kursu. Możemy założyć specyjalny uchwyt do kręcenia kierownicą jedną ręką. Zapraszam na kurs podaję bezpośredni telefon proszę o kontakt w razie dodatkowych pytań lub decyzji o zapisie na kurs. 509-507-230 Andrzej

Witam mam takie pytanie czy można bylo by u panstwa w szkole się doszkolić, jestem z poza Wrocławia niezdałam we Wrocławiu aż 6 razy mój instruktor nieodpowiada na telefony potrzebuję doszkolenia i zaświadczenia proszę odpisać czy taka możliwość jest w pana szkole termin teori mija mi 5
listopada a dzwonilam do Wrocławia do kilku szkół, które niechciały wystawiać zaświadczenia.

Jest możliwość doszkolenia się po nie zdanych egzaminach. Proszę odpisać w jakich godzinach będzie Pan mógł jeździć. Postaram się pomóc Panu i umówię na jazdy doszkalające. Jeździmy również w weekendy więc może weekend będzie dla Pana odpowiedni. Czekam na informację z Pana strony. Zapraszam.

Uczęszczam na Państwa weekendowy kurs. Wiem, że w sobotę po zajęciach będzie organizowany kurs pierwszej pomocy. Z racji kierunk studiów wielokrotnie przechodziłam takie przeszkolenie. Jestem ciekawa jakie dokumenty musialabym dostarczyc by byc z kursu zwolniona. Zależy mi na tym by akurat w tą sobotę skończyć wcześniej dlatego staram się to jakoś ułożyć. Jeśli nie ma takiej możliwości czy moglabym ewentualnie odbyc ten kurs z inna gupą w późniejszym terminie??

Witam,jeżeli posiadam Pani jakiś dokument potwierdzający odbycie pierwszej pomocy to oczywiście nie musi pani być na zajęciach (i proszę przynieść go do biura). Jeżeli nie to proszę przyjść w innym terminie z inną grupą.Zajęcia z pierwszej pomocy są organizowane cyklicznie co dwa tygodnie można wybrać piątek lub w weekend

Jestem z Buska-Zdroju (świętokrzyskie) Chciałbym zapytać jaka jest cena za sam dokument stwierdzający ukończenie kursu na kat.b; Moje pytanie stąd że przed miesiącem zostały mi zabrane uprawnienia za przekroczony limit punków w pierwszym roku od otrzymania uprawnień, a studia nie pozwalają mi poświecić tyle czasu na przejeżdżenie 30h;
Dodam że ewentualnie dla potwierdzenia posiadania w przeszłości prawa jazdy mogę przesłać kopie zatrzymania dokumentu jakie wystawiła mi policja.

Rozumiem że nie może Pan uczęszczać na kurs prawa jazdy i chce Pan kupić dokument o ukończeniu kursu.Muszę Pana zmartwić, ale nie wydaje mi się żeby jakakolwiek szkoła wystawiła Panu taki dokument bez uczestnictwa w kursie. Zapraszam Pana na zapisanie na kurs możemy pomóc Panu i rozpisać jazdy tak aby były codziennie i sprawnie ukończyć
kurs. Zapraszam

Czy istnieje możliwość wykupienia u Państwa kilku dodatkowych godzin jazdy i jaki jest koszt takiej godziny? Dodam tylko, że jestem obecnie w trakcie kursu na prawo jazdy w innej szkole nauki jazdy we Wrocławiu, która mnie niezwykle rozczarowała. W związku z tym poszukuję cierpliwego, dobrego instruktora, który fachowo podchodzi do swojej pracy i który pomógłby mi zweryfikować najczęściej popełniane błędy. Będę wdzięczna za informację.

Witam,oczywiście udzielamy takich szkoleń. Mogę Pani podpowiedzieć, że można ten temat rozwiązać dwoma sposobami. Pierwszy to oczywiście wykupienie u nas dodatkowych godzin i podciągnięcie swoich umiejętności. Drugi to zabranie dokumentów z obecnej szkoły i przeniesienie się do innej szkoły jazdy, (jeżeli wybierze Pani nas to będzie nam miło).Proszę się zastanowić jeżeli podejmie Pani decyzję i będzie chciała jazdy dodatkowe proszę wskazać w jakich godzinach może Pani jeździć.Jeżeli druga opcja i będzie Pani chciała przenieść się do nas to proszę o kontakt tel. pod nr 509-507-230

NAWIGACJA


NEWSLETTER


ZAPRASZAMY NA VIDEO BLOGI

Nauka jazdy - Filmy instruktażowe
Kursy zawodowe - Filmy instruktażowe


RZETELNA FIRMA

POLECAMY!

Ośrodek doskonalenia techniki jazdy
Dźwigi Wrocław
Operator dźwigów samojezdnych
Otrzymaliśmy status super osk
Wrocławska Szkoła Jazdy

Szkoła Jazdy Kursant® | Wszelkie prawa zastrzeżone 2000-2010
strony internetowe  |